Najpiękniejsze trasy na Baryczy - 605 418 294

Kajaki Milicz, Kajaki Barycz, Wypożyczalnia Sosenka

WROBLINIEC - MILICZ SŁAWOSZOWICE  (1)
Długość odcinka: 19,5 km średni czas spływu ok. 6-7 godz.
Wodowanie: Łąka  we Wróblińcu
Dobijanie: jaz Sławoszowice

Barycz za Wróblińcem wpływa w obszary leśne, które powoli ustępują miejsca łąkom.  Na trasie napotykamy jaz Potasznia, który jest dalszą częścią trasy do Sławoszowic w Miliczu. POTASZNIA - MILICZ SŁAWOSZOWICE (2)
Długość odcinka: 13,5 km średni czas spływu ok. 4-5 godz.
Wodowanie: most Potasznia - Gądkowice
Dobijanie: jaz SławoszowiceBarycz płynie głównie przez tereny rolnicze. Przed Lelikowem mijamy Jaz Gądkowice - okresowo opuszczany. Za Lelikowem Barycz wpływa w malownicze lasy, by spowolnić swój bieg przed Jazem Bolko, zwany również Białą Tamą. Ten próg wodny jest jednym z dwóch jazów wałowych w Polsce. W Nowym Grodzisku możliwy jest odpoczynek pryz wiacie znajdującej się przy ścieżce przyrodniczej "W Krainie ptaków". Mijając 4 dopływy Baryczy dopływamy do Jazu Sławoszowice. Barycz na odcinku Lelików - Sławoszowice opływa północny kraniec Rezerwatu Przyrody "Stawy Milickie", dlatego przenoski lub wysiadanie z kajaka powinny odbywać się na prawym brzegu rzeki. Jaz Sławoszowice jest optymalnym miejscem do zakończenia spływu

NOWE GRODZISKO - MILICZ SŁAWOSZOWICE  (3)
Długość odcinka: 5,5 km średni czas spływu ok. 2 godz.
Wodowanie: most Nowe Grodzisko
Dobijanie: jaz Sławoszowice

W Nowym Grodzisku możliwy jest odpoczynek przy wiacie znajdującej się na ścieżce przyrodniczej "W krainie ptaków". Rzeka na tym odcinku jest najszerszym odcinkiem na Baryczy, bardzo często turyści pływają tutaj do Jazu Sławoszowice i z powrotem. Mijając dopływ Baryczy., docieramy do jazu Sławoszowice. Rzeka opływa północny Kraniec Rezerwatu Przyrody "Stawy Milickie"

MILICZ - SUŁÓW (5)

Długość odcinka: 10 km, średni czas spływu ok. 3 godz.
Wodowanie: most na ul. Krotoszyńskiej w Miliczu
Dobijanie: tama w Sułowie
Możliwe wydłużenie spływu: do Rudy Sułowskiej + ok. 1.5 - 2 godz.

Rozpoczynając spływ przy moście na ul. Krotoszyńskiej w Miliczu, opłyniemy Zespół Pałacowo-Parkowy z Pałacem Maltzanów i ruinami zamku. Kolejnym przystankiem może być Ostoja Konika Polskiego, po około 40 minutach od startu, gdzie przebywają wolnożyjące stada koników polskich. Jest to niesamowita atrakcja głównie dla dzieci. Następnie Barycz dociera do Grodziska Kaszowo (2-2.5 godz. od startu), gdzie możliwy jest odpoczynek pod wiatą Lasów Państwowych Nadleśnictwa Milicz. Od Grodziska Kaszowo do jazu Sułów pozostaje nam około 40 minut wodowania, gdzie kończy się spływ. Możliwe jest jego kontynuowanie, przechodząc z rzeki Barycz na Młynówkę Sułowsko-Radziądzką dzięki czemu spływ wydłuży się o kolejne 1.5-2 godz. Odcinek Milicz- Sułów jest uważany za najbardziej malowniczy, bowiem Barycz meandruje tutaj w otoczeniu lasów i łąk, a krajobraz jest wyjątkowo dziewiczy.

SPŁYW MŁYNOWKĄ SUŁOWSKĄ SUŁÓW - RUDA SUŁOWSKA  (6)
Długość odcinka: 6 km średni czas spływu ok. 2 godz.
Wodowanie: za Jazem Sułów po prawej stronie
Dobijanie: jaz Ruda Sułowska

Trasa ta to ciek wodny doprowadzający wodę do stawów hodowlanych w Rudzie Sulowskiej. Trasa wąska, ale malownicza, przebiega przez Rezerwat Przyrody "Stawy Milickie".

Cennik wynajmu - 605 418 294

Koszt wynajmu 1 kajaka dwuosobowego (dostawka dla dziecka gratis) - U nas płacisz za kajak nie za osoby.
80 zł./sztuka/dzień/ (w cenie każdy pływający otrzymuje kamizelki asekuracyjne)

Koszt transportu kajaków na miejsce wodowania, odbiór kajaków po spływie, odbiór grzecznościowy kierowców, transport do miejsca startu. 

Koszt uzależniony od wybranej trasy - opłata jednorazowa

TRASY Z MILICZA

5) MILICZ - SUŁÓW - 100 zł
6) MILICZ - RUDA SUŁOWSKA 120 zł.


TRASY Z GÓRY RZEKI DO MILICZA
1) WRÓBLINIEC - MILICZ SŁAWOSZOWICE - 250 zł
2) POTASZNIA - MILICZ SŁAWOSZOWICE - 150 zł.
3) POTASZNIA - NOWE GRODZISKO - 100 zł
4) NOWE GRODZISKO - MILICZ SŁAWOSZOWICE - 100 zł

Pole biwakowe + socjal w tle

Pole biwakowe

Pole biwakowe

Pole biwakowe